CLASSICISTRANIERI HOME PAGE - YOUTUBE CHANNEL
SITEMAP
Make a donation: IBAN: IT36M0708677020000000008016 - BIC/SWIFT:  ICRAITRRU60 - VALERIO DI STEFANO or
Privacy Policy Cookie Policy Terms and Conditions
Faqja Kryesore - Wikipedia

Faqja Kryesore

Nga Wikipedia, Enciklopedia e Lirë

Për momentin ka 11.621 artikuj.
Kërko · Si redaktohet një faqe · Pyetje dhe përgjigje · Kuvendi

Kategoritë · Artikuj perfekte · Indexi A-ZH

Wikipedia
Enciklopedia e Lirë, synon krijimin e një enciklopedie të plotë, pa gabime, në të gjitha gjuhët, e korigjueshme nga të gjithë dhe e lirë për përdorim. Wikipedia përdor teknikën Wiki si mjet bashkëpunimi midis autorëve. Çdokush prej jush mund të kontribuojë vullnetarisht me dijen e tij për zgjerimin e mëtejshëm të kësaj enciklopedie të lirë. Hapat fillestare janë mëse të thjeshta. Shikoni edhe këtu.


Vini Re! - Jeni të lutur të emëroni faqet që krijoni në trajtën e shquar dhe të përdorni gërmat Ë , Ç , ë , ç në fjalët e duhura.


Aktuale: Lajme | Vdekje së fundmi | Artikuj të rinj | 22 Dhjetor | Përvjetore | Kalendari vjetor | Projekti Fjalori


Enciklopedia

 

Bashkësia

  • Shkencat Natyrore dhe Matematika

Astronomia · Biologjia · Fizika · Informatika · Kimia · Matematika · Statistika · Shkencat e Ambjentit dhe Mjedisit · Shkencat e Shëndetit · Shkencat e Tokës


  • Shkencat e Zbatuara

Albanologjia · Agrokultura · Arkitektura · Biznesi · Komunikimi · Arsimi · Inxhinieria · Shkencat e Konsumit dhe Familjes · Shteti · Ligji · Shkencat e Librarisë dhe Informacionit · Mjekësia · Politika · Çështje Publike · Programim · Teknologjia · Transporti


  • Shkencat Sociale dhe Filozofia

Antropologjia · Arkeologjia · Ekonomia · Filozofia · Gjeografia · Gjuha · Letersia · Historia · Mitologjia · Psikologjia · Sociologjia · Shkencat Politike


  • Kultura dhe Arti:

Aktrim · Argëtimi · Baleti · Gatimi · Interneti · Feja · Festat · Filmi · Fotografia · Letërsia · Lojrat · Muzika · Pasione · Piktura · Artizanate · Radio · Seria · Skulptura · Sporti · Teatri · Telenovela · Televizioni · Turizmi


  • 'Kategori të Tjera:

Interneti · Shoqëria Civile · Ilirët · Botanika · Atlasi


  • Lista me:

Listat · Filma · Qytetet shqiptare · Shtete · Kryeqytete · Lojra vizuale · PC Programe · Pseudonime · Kompani · Universitete · Biografi · Aparate · Libra · Emra · Kalendari

Mirësevini · Rregullat · Të drejtat e autorit · Si të ... ? · Përpunim tekstesh · Shabllone tabelash · Udhëzues kategorizimi · Projekte të redaktorëve


Ambasada · Kuvendi · Anëtarët · Ndihma · Lajmërime · Statistika · Fjalorthi · Promovimi · Pyetje e Përgjigje


Animim · Film · Gjeografi · Kosovë · Literaturë · Medicinë · Muzikë · Seri · Sport · Strip · ShBA · Shqipëri


English (anglisht) · Deutsch (gjermanisht) · Français (frengjisht) · Italiano (italisht) · 日本語 (japonisht) · Nederlands (holandisht) ·Polski (polonisht) · Português (portugalisht) · Svenska (suedisht) · Bosanski (boshnjakisht) · Türkçe (turqisht) · Македонски (maqedonisht) · Română (rumunisht) · Български (bullgarisht) · Ελληνικά (greqisht) · Hrvatski (kroatisht) · Српски (serbisht)


redaktoni kutinë

Wikipedia mbahet nga Fondacioni Wikimedia, një fondacion pa përfitime i rregjistruar në Florida, ShBA. Wikimedia mban edhe disa projekte të tjera Wiki:

Wikibooks
Libra
Wiktionary
Fjalori
Wikiquote
Përmbledhje citatesh
Wikisource
Dokumente në anglisht
Wikispecies
Amëza e gjallesave
në anglisht
Wikinews
Lajme në anglisht
Commons
Materiale grafike
Meta-Wiki
Wikimedia koordinuesi
Static Wikipedia 2008 (no images)

aa - ab - af - ak - als - am - an - ang - ar - arc - as - ast - av - ay - az - ba - bar - bat_smg - bcl - be - be_x_old - bg - bh - bi - bm - bn - bo - bpy - br - bs - bug - bxr - ca - cbk_zam - cdo - ce - ceb - ch - cho - chr - chy - co - cr - crh - cs - csb - cu - cv - cy - da - de - diq - dsb - dv - dz - ee - el - eml - en - eo - es - et - eu - ext - fa - ff - fi - fiu_vro - fj - fo - fr - frp - fur - fy - ga - gan - gd - gl - glk - gn - got - gu - gv - ha - hak - haw - he - hi - hif - ho - hr - hsb - ht - hu - hy - hz - ia - id - ie - ig - ii - ik - ilo - io - is - it - iu - ja - jbo - jv - ka - kaa - kab - kg - ki - kj - kk - kl - km - kn - ko - kr - ks - ksh - ku - kv - kw - ky - la - lad - lb - lbe - lg - li - lij - lmo - ln - lo - lt - lv - map_bms - mdf - mg - mh - mi - mk - ml - mn - mo - mr - mt - mus - my - myv - mzn - na - nah - nap - nds - nds_nl - ne - new - ng - nl - nn - no - nov - nrm - nv - ny - oc - om - or - os - pa - pag - pam - pap - pdc - pi - pih - pl - pms - ps - pt - qu - quality - rm - rmy - rn - ro - roa_rup - roa_tara - ru - rw - sa - sah - sc - scn - sco - sd - se - sg - sh - si - simple - sk - sl - sm - sn - so - sr - srn - ss - st - stq - su - sv - sw - szl - ta - te - tet - tg - th - ti - tk - tl - tlh - tn - to - tpi - tr - ts - tt - tum - tw - ty - udm - ug - uk - ur - uz - ve - vec - vi - vls - vo - wa - war - wo - wuu - xal - xh - yi - yo - za - zea - zh - zh_classical - zh_min_nan - zh_yue - zu -

Static Wikipedia 2007 (no images)

aa - ab - af - ak - als - am - an - ang - ar - arc - as - ast - av - ay - az - ba - bar - bat_smg - bcl - be - be_x_old - bg - bh - bi - bm - bn - bo - bpy - br - bs - bug - bxr - ca - cbk_zam - cdo - ce - ceb - ch - cho - chr - chy - co - cr - crh - cs - csb - cu - cv - cy - da - de - diq - dsb - dv - dz - ee - el - eml - en - eo - es - et - eu - ext - fa - ff - fi - fiu_vro - fj - fo - fr - frp - fur - fy - ga - gan - gd - gl - glk - gn - got - gu - gv - ha - hak - haw - he - hi - hif - ho - hr - hsb - ht - hu - hy - hz - ia - id - ie - ig - ii - ik - ilo - io - is - it - iu - ja - jbo - jv - ka - kaa - kab - kg - ki - kj - kk - kl - km - kn - ko - kr - ks - ksh - ku - kv - kw - ky - la - lad - lb - lbe - lg - li - lij - lmo - ln - lo - lt - lv - map_bms - mdf - mg - mh - mi - mk - ml - mn - mo - mr - mt - mus - my - myv - mzn - na - nah - nap - nds - nds_nl - ne - new - ng - nl - nn - no - nov - nrm - nv - ny - oc - om - or - os - pa - pag - pam - pap - pdc - pi - pih - pl - pms - ps - pt - qu - quality - rm - rmy - rn - ro - roa_rup - roa_tara - ru - rw - sa - sah - sc - scn - sco - sd - se - sg - sh - si - simple - sk - sl - sm - sn - so - sr - srn - ss - st - stq - su - sv - sw - szl - ta - te - tet - tg - th - ti - tk - tl - tlh - tn - to - tpi - tr - ts - tt - tum - tw - ty - udm - ug - uk - ur - uz - ve - vec - vi - vls - vo - wa - war - wo - wuu - xal - xh - yi - yo - za - zea - zh - zh_classical - zh_min_nan - zh_yue - zu -

Static Wikipedia 2006 (no images)

aa - ab - af - ak - als - am - an - ang - ar - arc - as - ast - av - ay - az - ba - bar - bat_smg - bcl - be - be_x_old - bg - bh - bi - bm - bn - bo - bpy - br - bs - bug - bxr - ca - cbk_zam - cdo - ce - ceb - ch - cho - chr - chy - co - cr - crh - cs - csb - cu - cv - cy - da - de - diq - dsb - dv - dz - ee - el - eml - eo - es - et - eu - ext - fa - ff - fi - fiu_vro - fj - fo - fr - frp - fur - fy - ga - gan - gd - gl - glk - gn - got - gu - gv - ha - hak - haw - he - hi - hif - ho - hr - hsb - ht - hu - hy - hz - ia - id - ie - ig - ii - ik - ilo - io - is - it - iu - ja - jbo - jv - ka - kaa - kab - kg - ki - kj - kk - kl - km - kn - ko - kr - ks - ksh - ku - kv - kw - ky - la - lad - lb - lbe - lg - li - lij - lmo - ln - lo - lt - lv - map_bms - mdf - mg - mh - mi - mk - ml - mn - mo - mr - mt - mus - my - myv - mzn - na - nah - nap - nds - nds_nl - ne - new - ng - nl - nn - no - nov - nrm - nv - ny - oc - om - or - os - pa - pag - pam - pap - pdc - pi - pih - pl - pms - ps - pt - qu - quality - rm - rmy - rn - ro - roa_rup - roa_tara - ru - rw - sa - sah - sc - scn - sco - sd - se - sg - sh - si - simple - sk - sl - sm - sn - so - sr - srn - ss - st - stq - su - sv - sw - szl - ta - te - tet - tg - th - ti - tk - tl - tlh - tn - to - tpi - tr - ts - tt - tum - tw - ty - udm - ug - uk - ur - uz - ve - vec - vi - vls - vo - wa - war - wo - wuu - xal - xh - yi - yo - za - zea - zh - zh_classical - zh_min_nan - zh_yue - zu -

Sub-domains

CDRoms - Magnatune - Librivox - Liber Liber - Encyclopaedia Britannica - Project Gutenberg - Wikipedia 2008 - Wikipedia 2007 - Wikipedia 2006 -

Other Domains

https://www.classicistranieri.it - https://www.ebooksgratis.com - https://www.gutenbergaustralia.com - https://www.englishwikipedia.com - https://www.wikipediazim.com - https://www.wikisourcezim.com - https://www.projectgutenberg.net - https://www.projectgutenberg.es - https://www.radioascolto.com - https://www.debitoformtivo.it - https://www.wikipediaforschools.org - https://www.projectgutenbergzim.com